اخبار کنکور سراسریبرنامه ریزی کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ برای ورود داوطلبین به دانشگاه توسط سازمان سنجش برگزار می گردد. تمامی داوطلبی که پس از دریافت مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود قادر خواهند بود در کنکور سراسری شرکت نمایند. کنکور سراسری در پنج نوبت و ۵ گروه آزمایشی ریاضی، تجربی انسانی، هنر و زبان برگزار می گردد.

آنچه در این متن خواهید خواند :
1) زمان ثبت نام کنکور سراسری 97
2) شرایط شرکت کنندگان در کنکور سراسری 97
3) نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97
4) سؤالات رایج در میان متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری
5) صحبت های نهایی در رابطه با ثبت نام کنکور سراسری

 

بنابراین تمام داوطلبین که در گروه آزمایشی گفته شده است تحصیل نموده‌اند میبایست در صورتیکه شرایط عمومی شرایط اختصاصی کنکور سراسری ۹۷ را دارا باشند در این آزمون ثبت نام انجام دهند با توجه به اینکه هر سال تعداد شرکت کنندگان در کنکور سراسری افزایش می یابد بنابراین رقابت در این آزمون هر سال بالا میرود و از آنجایی که هر ساله طرح سوالات بر اساس مفهوم درسی انجام میگیرد قبولی در کنکور سراسری ۹۷ نیاز به یک برنامه ریزی خاص برای کنکور ۹۷ می باشد . در همین راستا یادگیری نحوه صحیح درس خواندن برای کنکور سراسری ۹۷ و نحوه صحیح تست زدن در کنکور ۹۷ از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. نکته مهم دیگری که تمام کسانی که در کنکور سراسری شرکت می نمایند باید به آن توجه کنند این است که سرنوشت کنکور ۹۸ برای کسانی که نتوانند موفق به قبولی در کنکور سراسری ۹۷ شوند بسیار مهم است. چرا که سرنوشت کنکور ۹۸ بسیار حیاتی است چرا که در صورت عدم قبولی مجبورند تمامی کتاب های درسی خود را کنار بگذارند و کتاب ها و مباحث تغییر کرده در نظام آموزشی را مطالعه نمایید که این مطلب خود بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود

توجه داشته باشید که دیگر کنکوری به نام کنکور دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت و با ادغام کنکور دانشگاه آزاد با کنکور سراسری داوطلبین تنها برای قبولی در دانشگاه های دولتی و تحصیل در رشته های دوره روزانه و شبانه در کنکور سراسری شرکت می نمایند.  البته در این چند سال باز هم شرایط ثبت نام در دانشگاههای مختلف بسیار ساده تر شده و به صورت بدون آزمون می توان در دانشگاه های پیام نور غیرانتفاعی مجازی و پردیس خودگردان علمی کاربردی و  در اکثر دانشگاهها  به صورت بدون کنکور تحصیل نمود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

کنکور سراسری اصلی ترین راه ورود به دانشگاه برای تمامی متقاضیانی می باشد که می خواهند وارد دانشگاه های دولتی شوند . البته در این چند سال اخیر رشته هایی نیز در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی اقدام به ثبت نام دانشجو به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی نموده اند که ثبت نام رشته های بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل ) کاملا متفاوت از شرایط ثبت نام در کنکور سراسری می باشد.

ثبت نام کنکور سراسری 97 از تاریخ یکم تا یازدهم بهمن ماه می باشد . البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که این زمان ممکن است همانند سال های پیش تمدید شود اما ما به شما پیشنهاد میکنیم که به هیچ عنوان ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول ننمایید چراکه ممکن است در روزهای پایانی تعداد کسانی که می خواهند ثبت نام خود را انجام دهند تعداد زیادی باشند و ترافیک بالایی دارند و ممکن است که نتوانید ثبت نام خود را انجام دهید و دیگر این زمان را تمدید نکنند و شما نتوانید ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

برای اطلاع دقیق از زمان اعلام انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98 و زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98 می توانید در کانال رسمی تلگرام صدای مشاور عضو شوید.

شرایط شرکت کنندگان در کنکور سراسری 97

شرایط ثبت نام کنکور سراسری شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای تمامی داوطلبی می باشد که با بررسی آن کاملاً در خواهید یافت که مهمترین شرط حضور در کنکور سراسری ۹۷ داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که کسانی که از سال ۶۴ دوبار در کنکور سراسری سالهای مختلف شرکت کرده است و در دوره های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ را ندارند .بنابراین دانشجویانی که در هر یک از مقاطع کاردانی کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل در دوره های روزانه می باشند نمی توانند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند . اما در صورتی که دانشجویی در کنکور سراسری ۹۶ در رشته غیر روزانه قبول شده باشد میتواندبدون اینکه از تحصیل در آن رشته انصراف دهند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند و صورت قبولی در رشته مورد علاقه خوداز ان رشته تحصیلی انصراف دهد .

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ همانند سالهای پیش به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد برای انجام عملیات ثبت نام در سایت سنجش به اطلاعاتی از قبیل کد سوابق تحصیلی دیپلم ، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد ۱۲ رقمی کارت اعتباری و در صورت داشتن هر یک از سهمیه های تاثیر گذار در کنکور سراسری ۹۷ نیاز به کد پیگیری سهمیه و دیگر اطلاعات دارید.  لازم به ذکر است که برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود می‌توانید به سایت آموزش و پرورش مراجعه نمایید. دیگر کار مهم دریافت و خرید کارت اعتباری می باشد که می‌توانید به وسیله کارت شتاب با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سایت سازمان سنجش اقدام به خرید کارت اعتباری نمایید و کد ۱۲ رقمی را دریافت نمایید. هریک از داوطلبین می توانند دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ از سهمیه های کنکور سراسری با خبر شود دریابند که کدام یک از سهمیه‌های مناطق، ایثارگری، بازماندگان و خانواده شهدا یا سهمیه بهیاران به آنها تعلق می گیرد.

سؤالات رایج در میان متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری

یکی از مشکلاتی که همه متقاضیان با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری و نحوه برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور سراسری بسیار مبهم می باشد و حتی با خواندن دفترچه هم نمی توانند ابهامات خود را از بین ببرند .

در این راستا گوشه ای از این سوالات و ابهامات را که داوطلبین از صدای مشاور پرسیده اند را با شما در میان می گذاریم چرا که شاید در میان همین ابهامات ، سوالات و ابهامات شما هم باشد :

1) نحوه برنامه ریزی درسی برای شرکت در کنکور سراسری

2) بودجه بندی دروس در کنکور سراسری برای رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان

3) ضریب دروس مختلف در ثبت نام کنکور سراسری

4) نحوه صحیح درس خواندن برای کنکور سراسری

5) نحوه صحیح تست زنی برای دروس عمومی و اختصاصی

6) زمان و شرایط ثبت نام کنکور سراسری

7) مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری

8) زمان انتشار دفترچه ثبت نام در کنکور سراسری

9) هزینه ثبت نام در کنکور سراسری

10) کارت اعتباری چیست؟

11) نحوه خرید کارت اعتباری در ثبت نام کنکور سراسری

12) رشته هایی که بدون کنکور ثبت نام می کنند

13) سهمیه های تاثیر گذار در کنکور سراسری از قبیل سهمیه مناطق ، سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا و …

14) کد سوابق تحصیلی و نحوه دریافت آن

15) تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

16) روش پذیرش دانشجو در رشته های متمرکز و نیمه متمرکز

17) نحوه گرفتن کد رهگیری 12 رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا نیروهای مسلح

18) زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

19) زمان برگزاری آزمون سراسری

20) نحوه انتخاب رشته در دانشگاه آزاد به چه صورت انجام می شود؟

این تنها گوشه ای از سؤالاتی است که در ذهن تمامی متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری ایجاد می شود ، که هر متقاضی برای یافتن جواب سؤالات خود راه حل های خود را دارند . در این راستا می توان گفت که اکثر متقاضیان با جست و جو در سایت های گوناگون در پی یافتن جواب سؤالات خود می باشند که البته مشکل این روش این می باشد که علاوه بر زمان بر بودن ، از آن جایی که اطلاعات ثبت نامی و قوانین مربوط به آن هرساله در حال تغییر می باشد ، ممکن است اطلاعاتی که سایت ها در اختیارتان قرار می دهند اطلاعاتی نادرست و به روز نباشد . عده ای دیگر با مراجعه حضوری نزد مشاوران و یا پرس و جو کردن از افراد آگاه در این زمینه ، جواب سؤالات خود را پیدا می کنند که متآسفانه علاوه بر اینکه تمامی این روش ها بسیار زمان بر و خسته کننده هستند ، باید هزینه گزافی را  صرف برطرف کردن نیاز خود نمایند .

صدای مشاور این امکان را برای شما ایجاد نموده است که شما بتوانید با یک تماس از طریق تلفن ثابت و تماس با شماره صدای مشاور بدون هیچ دردسری و با کمترین هزینه ممکن ، از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور بهره ببرید و جواب سؤالات خود را پیدا کنید و اطلاعات به روز را در مورد مسئله خود دریافت نمایید .

از دیگر مزیت هایی که صدای مشاور با دیگر مؤسسات مشابه دارد ، می توان به این موضوع اشاره نمود که اولاً مؤسسه صدای مشاور برای هر بخشی ، مشاوران مخصوص به خود را دارد مثلا اگر شما در مورد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سؤال داشته باشید شما به مشاوران مخصوص به مباحث دانشگاه علمی کاربردی وصل خواهید شد و یا اگر در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و یا اعزام دانشجو سؤالی داشته باشید شما به مشاوران مخصوص این مباحث وصل خواهید شد . ثانیاً شما می توانید هزینه خود را مدیریت کنید و به هر اندازه که می خواهید هزینه کنید و نیازی نیست نقدا این هزینه را پرداخت کنید چرا که تمامی هزینه بر روی قبض تلفن شما خواهد آمد .

صحبت های نهایی در رابطه با ثبت نام کنکور سراسری

با توجه به قبولی در کنکور سراسری ۹۷ حساسیت‌های زیادی برخوردار است همانطور که می‌دانید با تغییر نظام آموزشی تمامی کتاب های تحصیلی تغییر کرده است کسانی که در کنکور سراسری ۹۷ نتوانستند قبول شوند مشمول  معافیت تحصیلی می شوند  و می‌خواهند یک بار دیگر در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نمایند می بایست تمامی کتابهای را که مطالعه کردند را تغییر دهند و کتاب های جدید را با مباحث درسی جدید مطالعه نمایند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم حتماً یک مشاور متخصص را در کنار خود داشته باشید تا بتواند شما را در این مسیر راهنمای کند و شما را در رسیدن به موفقیت همراهی نمایند. در زمان ثبت در صورتی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشید می بایست در یکی از کنکورهای ریاضی تجربی و انسانی شرکت نمایید و در یک یا هر دو کنکور شناور هنر و زبان شرکت نمایید. توجه داشته باشید انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ رشته های دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور انتخاب کنید میبایست کارت اعتباری دیگر برای آنها خریداری نمایید

برچسب ها

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =

بستن