اخبار نظام وظیفهامریهنظام وظیفه

شرایط جذب سرباز معلم در سال 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط جذب سرباز معلم در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جذب سرباز معلم در سال 97 : همواره کمبود نیروی معلم به ویژه در شهرستان ها و روستاهای دورافتاده یکی از معضلات جدی آموزش و پرورش است، چه بسا کمبود نیروی معلم در نقاط دور افتاده عمده دلیل تعطیلی کلاس درس در آن محل است. اما این طرح کمک می‌کند که دورافتاده ترین نقاط کشور از کلاس درس و داشتن معلم برخوردار باشند.

بنابراین مهم ترین مزایای این طرح، کمک به آموزش و پرورش استان‌هاست که با استفاده از این افراد مشکل کمبود نیروی خود را مرتفع سازد.

از طرف دیگر چون این عزیزان داوطلبانه خواستار گذراندن خدمت سربازی خود در وزارت آموزش وپرورش هستند؛ از کمترین حقوق ­و مزایا نسبت به سایر معلمان برخوردارند. هر چند از جانب بسیاری از مشمولین از ضعف های این طرح شمرده می‌شود، اما برای آموزش و پرورش یک نقطه مثبت تلقی می شود که هزینه های این وزارت خانه را کاهش می‌دهد.

به دلیل فراگیری آموزش های اولیه و کسب تجربه سرباز معلم، به مدت دو سال در فضای کلاس درس، نیروی سرباز معلم گزینه خوبی جهت جذب نیرو توسط آموزش و پرورش است. لذا طرح سرباز معلم دارای یک مزیت دوسویه است. نخست اینکه آموزش و پرورش نیروی باتجربه را جذب می‌کند و از سوی دیگر مشمول دارای شغل می‌شود.

اما باز هم شرایط جذب سرباز معلم شاید برای برخی افراد بسیار سخت باشد. از همین رو قبل از اقدام به هر کاری با مشاورین صدای مشاور تماس بگیرید.

شرایط جذب سرباز معلم در سال 97

شرایط جذب سرباز معلم اعلام شد

داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۸ باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

جذب و به کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است.

فهرست و مدارک افراد حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله و به صورت روزانه حداکثر تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۷ در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم برای دریافت نظر نهایی حداکثر تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۷ انجام شود.

جهت حفظ سهمیه جذب استان حتی‌المکان اعلام نظر گزینش قبل از اعلام اسامی پذیرفته شدگان به حوزه ستادی انجام شود. بدیهی است پس از ارسال اسامی به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا هیچ‌گونه جذب جدید و جایگزین امکان‌پذیر نخواهد بود.

جذب سرباز معلم صرفا از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ به حوزه ستادی ارسال خواهد شد.

داوطلبان باید هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت، همچنین فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به مسئول ثبت‌نام تحویل دهند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (با تایید اداره کل آموزش و پرورش استان)

مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه ۲ سال تمام است بنابراین مشمولین انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این رابطه از متقاضیان تعهد اخذ شود.

ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ اول تیر ۹۷ انجام خواهد شد.

درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته‌اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می‌شوند. بنابراین متقاضیان باید در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.

مطالب مرتبط :

قوانین ایست خدمت سربازی در سال 97

مدت خدمت سربازی چند ماه است

میزان جریمه برای غیبت سربازی در سال 97

میزان کسری خدمت ایثارگری 

خرید خدمت سربازی 97

برچسب ها

جهت مشاوره در زمینه شرایط جذب سرباز معلم در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =

بستن