اخبار نظام وظیفهمعافیت تحصیلینظام وظیفه

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ایست خدمت سربازی به این معنی می باشد که شما تحت شرایطی خاص از قبیل ادامه تحصیل دوره سربازی خود را متوقف نمایید و پس از گذشت این زمان مشخص دوباره به روند ادامه سربازی خود با همان شرایط قبل ادامه دهید. طبق قانون ایست خدمت سربازی داوطلبینی که در حین خدمت سربازی 97 خود و گذراندن دوره ضرورت خود هستند و توانسته اند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری قبول شده اند میتوانند با ایست خدمت سربازی خود وارد دانشگاه شوند.

شرایط ایست خدمت سربازی 97
شرایط ایست خدمت سربازی 97

شرایط ایست خدمت سربازی 97

در صورتی که متقاضی در طول مدت خدمت سربازی 97 خود در دانشگاه مقطع کارشناسی یا بالاتر قبول شده باشد می بایست به دانشگاهی که در آن قبول شده است مراجعه نماید و برگه درخواست معافیت تحصیلی را دریافت نماید. پس از آن باید با مراجعه به مرکز وظیفه عمومی محل اعزام به خدمت خود مراجعه نماید. این مرکز پس بررسی وضعیت مشمول نسبت به شرایط ایست خدمت سربازی 97 درخواست وی را بررسی می نماید و در صورت شامل شدن قانون نامه ای دال بر ترحیص از خدمت سربازی را به یگانی که فرد در آن خدمت میکند ارسال می نماید.  مشمول متقاضی ایست خدمت سربازی پس از تسویه حساب در یگان خدمتی، به مرکز وظیفه عمومی مراجعه کرده و برگه معافیت تحصیلی خود را أخذ می کند. حال او می تواند ثبت نام قطعی خود را در دانشگاه مورد نظر انجام دهد.

برای اطلاع از چگونگی گرفتن “ایست خدمت سربازی” می توانید با استفاده از
خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور با
مشاوران صدای مشاور در تماس باشید
تا شما را در این راه
راهنمایی
کنند.

نکات مهم برای گرفتن ایست خدمت سربازی 97

نکات بسیار مهمی که متقاضی پیش از اینکه بخواهد درخواست ایست خدمت سربازی خود را بدهد باید توجه نماید به شرح ذیل می باشد.

  • توجه داشته باشید تنها برای افرادی که در مقطع کارشناسی به بالا قبول شده اند تنها می توانند از ایست خدمت سربازی استفاده نمایند و کسانی کمه در مقطع کاردانی قبول شده اند نمیتوانند از این قانون استفاده نمایند.
  • امکان تحصیل همزمان با خدمت وجود ندارد و تحت هیچگونه شرایطی حتی در صورت داشتن تاییدیه از دانشگاه نیز برای این گونه داوطلبین معافیت تحصیلی صادر نمیشود.
  • سرباز متقاضی ایست خدمت سربازی به هیچ عنوان نباید غیبت داشته باشد و برای این قسم از متقاضیان معافیت تحصیلی صادر نمیگردد.
  • متقاضی ایست خدمت سربازی نباید سرباز فراری باشد بدین صورت که برای سربازان فراری حین خدمت به هیچ عنوان ایست خدمت سربازی حتی در صورت غیبت نداشتن صادر نخواهد شد.
  • به منظور فراهم نمودن شرایط لازم برای ادامه تحصیل مشمولان در حال خدمت، قانون فرصت 1 ساله برای آن ها اجرا نمی شود. فارغ التحصیلان برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بعدی 1 سال فرصت دارند تا در دانشگاه قبول شوند؛ در غیر این صورت باید به خدمت سربازی اعزام شوند. ولی برای سربازان متقاضی ایست خدمت که قصد ادامه تحصیل دارند این محدودیت 1 ساله وجود ندارد و حتی اگر بیش از 1 سال نیز از انصراف و یا فراغت آن ها از تحصیل گذشته باشد، باز هم می توانند ترخیص شوند و برای ادامه تحصیل ایست خدمت بگیرند.

توجه داشته باشید که پس از اینکه ایست خدمت سربازی برای متقاضی به منظور ادامه تحصیل صادر شد ، وی موظف است پس از پایان یافتن دوره تحصیلی ، ادامه خدمت خود را طبق شرایط قبل ادامه دهد.

برچسب ها

جهت مشاوره در زمینه شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

بستن