نظام مهندسی

شرایط گرفتن مهر نظام مهندسی

جهت مشاوره در زمینه شرایط گرفتن مهر نظام مهندسی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سازمان نظام مهندسی با داشتن 50 هزار عضو در داخل کشور و داشتن چندین سازمان نظام مهندسی تابعه ، کی از بزرگرترین نهاد های غیر دولتی پس از سازمان نظام پزشکی کشور می باشد. سازمان نظام مهندسی هر ساله با برگزاری آزمون اقدام به پذیرش مهندسین می نماید و داوطلبین می توانند با عضویت در این سازمان و با گرفتن مهر نظام مهندسی و پروانه پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی می توانند در بازار کار مشغول به کار شوند و از خدمات سازماتن نظام مهندسی برخوردار شوند .

آنچه در این متن خواهید خواند :

1) شرایط گرفتن مهر نظام مهندسی

2) سنوات گرفتن مهر نظام مهندسی

3) برای ارتقا پایه نظام مهندسی چه باید کرد؟

تمامی فارغ التحصیلانی که در رشته های مهندسی معماری ، تاسیسات مکانیک ، تاسیسات برق ، مهندسی عمران ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک قادر خواهند بود در ثبت نام نظام مهندسی شرکت نمایند . به طور کلی می توان مزیت های گرفتن مهر نظام مهندسی را به شرح ذیل نام برد :

1) کسب اعتبار شغلی و امکان استفاده از مزایای پروانه اشتعال اصناف (مانند حق امضا، وام و چک)،

2) امکان استفاده از سیستم ارجاع کار سازمان نظام مهندسی استان،

3) امکان ارتقای شغلی بر حسب تجربه و شرکت در دوره های آموزشی سازمان …

شرایط گرفتن مهر نظام مهندسی

در راستای  گرفتن مهر نظام مهندسی ، تمامی کسانی که در رشته های گفته شده تحصیل نموده اند می توانند در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و معماران تجربی در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند و برای گرفتن مهر نظام مهندسی اقدام نمایند . اما شرایطی که سازمان نظام مهندسی برای هر مقطع تحصیلی برای گرفتن مهر نظام مهندسی در نظر گرفته است این است که علاوه بر داشتن شرایط سنی مشخص ، سنوات کاری مشخصی نیز باید داشته باشید .

سنوات گرفتن مهر نظام مهندسی

برای گرفتن مهر نظام مهندسی ، تمامی داوطلبینی که در رشته های گفته شده و مقاطع تحصیلی نام برده شده باید سنوات مشخصی را داشته باشند که برای مقاطع کاردانی تا دکتری از 3 سال تا 1 سال داشته باشند بنابراین به تمامی مهندسانی که قصد دارند در آزمون نظام مهندسی برای گرفتن مهر نظام مهندسی شرکت کنند باید سابقه کار داشته باشند پیشنهاد میکنیم در انتخاب محل کار خود دقت لازم را داشته باشند چرا که در شرکت هایی مشغول به کار شوند که بتوانند سابقه کاری خود را به سازمان نظام مهندسی ارائه نمایند. با توجه به اینکه در شما باید برای ارائه سابقه خود به سازمان نظام مهندسی باید بر اساس سابقه بیمه و قرار دادهای رسمی اداره کاری که دارید باشد . سازمان نظام مهندسی برای کسانی که میخواهند اقدام به گرفتن مهر نظام مهندسی  نمایند بر اساس سابقه کاری این افراد را به سه پایه 3 و 2 و1 تقسیم بندی می کند .

برای ارتقا پایه نظام مهندسی چه باید کرد؟

مهندسینی که برای گرفتن مهر نظام مهندسی می خواهند اقدام نمایند باید به این موضوع توجه داشته باشند که سازمان نظام مهندسی پایین ترین پایه پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی ، پایه 3 در نظر گرفته و تمامی مهندسانی که تازه وارد سازمان نظام مهندسی می شنود از پایه 3 شروع به کار می کنند و به هیچ عنوان با هر مدرک تحصیلی نمی توانند از پایه 3 به پایه 1 وارد شوند. طبق قانون سازمان نظام مهندسی مهندسینی که دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی هستند می توانند پس از گذشت 4 سال از پایه 3 به پایه 2 و پس از گذشت 5 سال دیگر از پایه 2 به پایه 1 ارتقا یابند. تمامی کسانی که موفق به گرفتن مهر نظام مهندسی در پایه 3 هستند باید تحت شرایطی خاص با شرکت در کلاس ها و آزمون های داخلی اقدام به ارتقا پایه خود نمایند .

مشاورین صدای مشاور با سایقه ای 12 ساله در راستای مشاوره دادن به تمامی داوطلبین آزمون نظام مهندسی همواره توانسته اند تعداد بیشماری از داوطلبین را در گرفتن مهر نظام مهندسی یاری رسانده و توانسته راه های گرفتن مهر نظام مهندسی را به ایشان نشان دهددر همین راستا تمامی داوطلبین می توانند با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با شماوران صدای مشاور در ارتباط باشد.

برچسب ها

جهت مشاوره در زمینه شرایط گرفتن مهر نظام مهندسی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

بستن