اخبار کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسریبرنامه ریزی کنکور سراسریکنکور سراسری

مشاوره برای قبولی در رشته مامایی

جهت مشاوره در زمینه مشاوره برای قبولی در رشته مامایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همانطور که میدانید تقاضای تحصیل در رشته مامایی بسیار بالاست از همین رو قبولی در رشته مامایی را بسیار سخت می‌کند.
پس برای اینکه در انتخاب رشته خود رشته مامایی را انتخاب کنید و در آن قبول شوید، نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه ها و کسب رتبه بسیار خوب در کنکور سراسری می باشد و هر دوی اینها نیاز به یک مشاور با تجربه دارد که شما داوطلبان کنکور را راهنمایی کند.

هدف از علم مامایی سلامت مادر و نوزاد است. در گذشته نه چندان دور اطلاعات دربارهٔ سلامت جنین منحصر به شنیدن صدای قلب جنین و رشد ظاهری رحم بود. هرچند این دو علایم به نوبه خود دارای اهمیت ویژه‌ای است ولیکن بسیار محدود و ناکافی بود در حالی که با پیشرفت فناوری و کاربرد آن در رشته مامایی اطلاعات را دربارهٔ حیات جنین تا بدان جا رسانده که قادر هستیم لحظه به لحظه خطرات احتمالی که ممکن است زندگی جنین را در داخل رحم به مخاطره بیندازد شناسایی نموده و در صورت لزوم در صدد رفع آن برآییم به طوری که در حال حاضر جنین به مثابه بیمار دوم محسوب می‌شود.مامایی شامل مباحثی از جمله بارداری و زایمان و بیماری‌های زنان، جنین‌شناسی، نوزادان و مراقبت‌های مربوطه، بهداشت، تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده و بیماری‌های داخلی و جراحی مربوط به مامایی می‌باشد.

مشاوره برای قبولی در رشته مامایی

اکثریت داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، اهمیت حضور یک مشاور در طول دوره تحصیل خود را می دانند و متوجه هستند که بدون حضور یک مشاور نمی توانند به نتایج مطلوبی دست یابند زیرا تجربه کافی در این زمینه ندارند.
اگر داوطلبانی هستید که میخواهید در رشته مامایی قبول شوید ابتدا باید این مسئله را در نظر داشته باشید که بدون کسب رتبه خوب و یا بهتر است بگوییم بدون کسب رتبه عالی نمی توانید در رشته مامایی تحصیل کنید.
همچنین کسب یک رتبه خوب نیازمند یک برنامه ریزی دقیق است برنامه ریزی می تواند بلند مدت یا کوتاه و یا کوتاه مدت باشد.

بنابر تجربه می توان گفت برنامه های بلند مدت نتایج بهتری کسب کردند اما نمی توان گفت برنامه های کوتاه مدت هیچ نتیجه مطلوبی ندارد.

پس میتوان گفت هرشخص باید برنامه منحصر به فرد داشته باشد که متناسب شرایط زندگی ان باشد.

کاهش اعتماد به نفس و لزوم مشاوره

اعتماد به نفس بالای یک دانش آموز برای کسب رتبه های برتر در کنکور تجربی، رفته رفته و به مرور زمان کاهش می یابد. دلیل این امر این است که علاوه بر افزایش حجم مطالب مطالعه شده و فراموشی زود هنگام آنها، تست زنی های ضعیف نیز مزید بر علت می شود.

برای این که اعتماد به نفس داوطلب به مرور زمان افزایش یابد باید درصدگذاریهای منطقی برای داوطلب انجام شود و پس از انجام درصد گذاریها، راه رسیدن به این درصدها برای داوطلب هموار گردد. مشاوره کنکور تجربی نباید به نحوی باشد که لحظه به لحظه داوطلب بدون برنامه و هدف بگذرد.

تضمین قبولی در کنکور تجربی 97 زمانی می تواند واقعی شود که دانش آموز هر مرحله از پیشرفت خود را لمس کند. فرض کنید یک دانش آموز متوسط تصمیم داشته باشد با روزی 15 ساعت مطالعه با کسب یک رتبه عالی در رشته ای مانند مامایی قبول شد. قبولی در رشته مامایی تنها با 15 ساعت مطالعه به مدت یک سال اتفاق نمی افتد. شانس قبولی در رشته مامایی، دندانمامایی و مامایی، زمانی افزایش می یابد که دانش آموز هر روز پیشرفت در روند مطالعه خود را ببیند تا اعتماد به نفس و انگیزه اش افزایش یابد. پس مشاور در ایجاد انگیزه در دانش آموز نقش بسیار موثری دارد.

 

مشاوره برای قبولی در رشته های مامایی در زمان انتخاب رشته

 

آخرین و مهمترین مرحله ورود به دانشگاه انتخاب رشته میباشد. داوطلبانی که در کنکور تجربی 97 مجاز به انتخاب رشته شده اید می توانید در مرحله انتخاب رشته شرکت کرده و 150 رشته را در فرم انتخاب رشته تجربی خود بر اساس علاقه اولویت بندی نمایید. برای افزایش شانس قبولی در رشته تجربی بایستی به رشته های زیرگروهی که در آن نمره بیشتری کسب کرده اند توجه بیشتری نمایند. در انتخاب رشته کنکور تجربی 97 دقت در سهمیه های بومی و قطبی توصیه می شود و شما داوطلب انتخاب رشته تجربی ، بایستی رشته های سهمیه بومی را در لیست انتخاب های خود قرار داده تا میزان قبولی خود را در رشته مورد نظر افزایش دهید.

هیچوقت علاقه خود را فدای جو موجود نکنید. به عنوان مثال ممکن است داوطلب رتبه خوبی را در کنکور کسب کند و به رشته هوشبری علاقه وافر داشته باشد اما با توجه به رواج یافتن جنون مامایی با اتکا به جو موجود وارد این رشته می شود گرچه در انتخاب رشته تجربی عوامل دیگری همچون بازار کار و نوع دانشگاه پذیرنده تاثیر مستقیم دارند.

برای اطلاع از تمامی این موارد و اطلاع از بازار کار و ظرفیت پذیرش رشته های مختلف با مشاوره صدای مشاور تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط :

تخمین رتبه با درصد ها

مشاوره انتخاب رشته کنکور 97

نرم افزار انتخاب رشته سازمان سنجش

مشاوره تلفنی رایگان انتخاب رشته 97

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است

برچسب ها

جهت مشاوره در زمینه مشاوره برای قبولی در رشته مامایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

بستن